Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

clear search submit search
  close error modal

  Kde by ste radi využili služby servisu Premio?

  Ak chcete nájsť servis Premio, je potrebné zadať mesto alebo PSČ.

  Pneumatiky Goodyear

   

  Pneumatiky Goodyear prinášajú inovácie a vysoký výkon pre najnáročnejších vodičov, t.j. hodnoty, ktoré sú základom filozofie značky. Odborníci spoločnosti Goodyear vyvíjajú inovatívne technológie každý deň a neustále zdokonaľujú pneumatiky tohto výrobcu.

   

  História značky Goodyear

  Charles Goodyear

   

  V roku 1898 založil Frank Seiberling spoločnosť Goodyear Tyre & Rubber Company, ktorá od začiatku vyrábala pneumatiky. Výrobky spoločnosti boli rýchlo úspešné (zahŕňali napr. vzducholode, balóny alebo letecké pneumatiky). Inovatívny charakter značky Goodyear, potvrdzuje aj historía z výskumného centra, ktoré bolo založené v americkom meste Akron. Výskumné centrum takéhoto typu, je jednym z najstarších na svete. Práve na tomto mieste bola vyvinutá technológia typu RunOnFlat.

   

  V roku 1957 sa otvára GICL (t.j. Goodyear Innovation Centre), prípadne druhé výskumné centrum spoločnosti Goodyear a prvé v Európe v Colmar-Berg v Luxembursku. Technológia AMT (automatickej údržby tlaku v pneumatikách), ktorá získala mnoho ocenení, bola vyvinutá v Luxemburskom centre.

   

  Značka Goodyear je už mnoho rokov prítomná v histórii motoristického športu potom, čo sa v roku 1964 stala pre spoločnosť F1 elitnou skupinou výrobcov pneumatík.

   

  Počas nasledujúcich 35 rokov spoločnosť Goodyear proaktívne zlepšila technológiu automobilových pretekárskych pneumatík. V roku 1971 spoločnosť predložila hladké pneumatiky, ktoré do vzorca 1 zadali dobrý stav, čím sa stali symbolom. Ich dokonale hladký dezén bez drážok a lamiel v kombinácii so špecializovanou lepiacou zmesou zaisťuje vynikajúcu trakciu na suchom povrchu.

  Vysoká bezpečnostná norma a výborná trakčná charakteristika výrobcu sú už dlho dôvodom všetkých pretekov, ktoré sa držia na tratiach Formuly 1. Za zmienku stojí aj to, že táto značka zaviedla prvú dažďovú pneumatiku s radiálnym korpus a smerovým dezénom v roku 1983.

   

  Moderná história zahŕňa prítomnosť značky v triede MMP2 majstrovstiev sveta vo svete FIA World Endurance Championship (WEC), európskej sérii Le Mans od sezóny 2021, britských majstrovstiev Touring Car Championships (BTCC) a, agentúrou nového partnerstva v oblasti médií s popredným európskym športovým vysielateľom Eurosport, Na Majstrovstvách sveta v pretekoch FIA World Touring Car Cup (WTCR) a Pure ETCR sa vzťahuje prvá séria pretekov plne elektrických automobilov mnohých značiek (dohoda platí od sezóny 2020).

   

  Pneumatiky Goodyear sa vyrábajú v 46 závodoch v 21 krajinách vrátane Poľska v továrni na pneumatiky v Dębica, odkiaľ sa pneumatiky Vyvážajú do mnohých krajín sveta.

  Motoristického športu Goodyear

  Letné pneumatiky

  EfficientGrip Performance 2

  EfficientGrip Performance 2

   

  Vďaka pneumatikám EfficientGrip Performance 2* o 50% väčší nájazd kilometrov.
   

  • V porovnaní s druhým najlepším testovaným konkurentom** o 20% väčší nájazd kilometrov.
  • Najkratšia brzdná dráha na suchom aj mokrom povrchu***.
  EAGF1AS5

  Eagle F1 Asymmetric 5

   

  Luxusný komfort so zdokonalenou účinnosťou brzdenia na mokrom povrchu.
   

  • Ideálne pre mokrý a suchý povrch.
  • Lepšia trakcia na ceste.
  EAGF1SUPSP

  Eagle F1 SuperSport

   

  Pneumatika inšipirovaná motoristickým športom, ktorá zaisťuje vynikajúcu trakciu a jazdu na suchých cestách.

   

  • Navrhnutá najmä pre športové vozidlá.
  • Vynikajúca trakcia pre dynamickú jazdu.
  • Účinné brzdenie na suchom aj mokrom povrchu.
  E1SUSPRS

  Eagle F1 SuperSport RS

   

  Pneumatika určená na jazdy s fantastickým výkonom na suchom povrchu.
   

  • Výnimočný výkon na suchom povrchu.
  • Vynikajúca trakcia a výkon na suchom povrchu.
  • Lepšia stabilita pri zatáčaní.
  • Vynikajúca stabilita pri rýchlej jazde.

  Zimné pneumatiky

  UG9+

  UltraGrip 9+

   

  Vyšší výkon a účinnosť v zime.

   

  • Vynikajúca trakcia v zimných podmienkach.
  • Krátka brzdná dráha na všetkých povrchoch v zime.
  • Zvýšená kilometrová životnosť.
  UGPERF+

  UltraGrip Performance+

   

  Zlepšený výkon na mokrej, suchej a zimnej ploche.

   

  • Minimalizované riziko akvaplaningu.
  • Lepšia trakcia na zasneženom a zľadovatenom povrchu.
  UGPERFSUG1

  UltraGrip Performance SUV Gen-1

   

  Kratšia brzdná vzdialenosť SUV pri všetkých zimných podmienkach.

   

  • Kratšia brzdná dráha na všetkých zimných cestách*.
  • Lepšia trakcia pneumatík.
  • Vynikajúca jazda v náročných zimných podmienkach.

  Celoročné pneumatiky

  VEC4SEASG3

  Vector 4Seasons Gen-3

   

  Vynikajúce vlastnosti na suchej, morkej aj zasneženej vozovke. Viac úspechov v testoch ako ktorákoľvek iná testovaná značka*.

   

  • Navrhnuté pre suchý, mokrý a zasnežený povrch.
  • Vysoká odolnosť voči akvaplaningu počas celej životnosti pneumatiky.
  • Kratšia brzdná dráha na suchých vozovkách.

  EfficientGrip Performance 2

  * Interný test. V porovnaní s predchádzajúcim modelom výkonový model EfficientGrip. Testované rozmery pneumatík: 205/55R16 91V, testovací automobil: VW Golf 7; skúšobné miesto: Verejné cesty v Luxembursku a Francúzsku.

  ** počet najazdených kilometrov je o 20 %/11,000 km vyšší ako u druhého najlepšieho skúšaného konkurenta. Počet najazdených kilometrov (t. j. po dosiahnutí povoleného limitu opotrebovania pneumatík) v porovnaní so štyrmi najnovšími štruktúrami konkurentov v kategórii letných pneumatík v segmente vysokovýkonných pneumatík (Michelin Prime 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cintuato P7 Blue). Testy vykonala spoločnosť TÜV SÜD Product Service GmbH v novembri 2019 a ich objednala spoločnosť Goodyear. Testované rozmery pneumatík: 205/55R16 91V, testovací automobil: VW Golf Mk7, miesto testovania: otvorené cesty stredného Nemecka. Správa č.: 713171748. Úplná správa je dostupná na webovej stránke: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

  *** kratšia brzdná vzdialenosť na suchom a mokrom povrchu v porovnaní so všetkými skúšaných pneumatikami konkurentov. Porovnávané so štyrmi najnovšími dizajnmi od hlavných konkurentov v segmente vysokovýkonných letných pneumatík (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Testy vykonala spoločnosť TÜV SÜD Product Service GmbH v novembri 2019 a ich objednala spoločnosť Goodyear. Testované rozmery pneumatík: 205/55R16 91V, testovací automobil: VW Golf VII, miesto testovania: ATP Papenburg (Nemecko), GPG Mireval (Francúzsko), TÜV SÜD PS Garching (Nemecko), Neubiberg (Nemecko). Správa č.: 713171748. Úplná správa je dostupná na webovej stránke: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

   

  UltraGrip Performance SUV Gen-1

  *v porovnaní s druhým najlepším výsledkom testu. Testované spoločnosťou TÜV SÜD Product Service GmbH vo februári 2016 z poverenia spoločnosti Goodyear Dunlop. Testované produkty: Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1, Bridgestone Blizzak LM-80 EVO, Conti WinterContact TS850P, Michelin Latitude Alpin LA2. Strana pneumatiky: 235/65 R17; skúšobné vozidlo Audi Q5 2.0 TDI; skúšobné dráhy: Mireval (F), Saariselkä (fin), Montpellier (F), Garching (D), správa č. 713074748-04 môžete nájsť na stránke https://www.goodyear.eu/content/dam/gydu/page-assets/homepage/tire-test-reports/TUV-SUD-Tire-Test-2016-Report-No-713074748-04-GY-UGP-G1-SUV.pdf.

   

  Vector 4Seasons Gen-3

  *Na základe 40 hodnotení od novembra 2013 do marca 2020, ktoré vykonalo 15 z vedúcich a nezávislých európskych časopisov o pneumatikách. Výpočty sa zakladajú na počte víťazstiev značky Goodyear v testoch kategórie „najlepšie pneumatiky pre všetky sezóny“ v porovnaní so všetkými konkurentmi. Ďalšie informácie nájdete na stránke https://www.goodyear.eu/pl_pl/consumer/legal-disclaimer-test-claims/more-all-season.html