Pneumatiky Goodyear

 

Pneumatiky Goodyear prinášajú inovácie a vysoký výkon pre najnáročnejších vodičov, t.j. hodnoty, ktoré sú základom filozofie značky. Odborníci spoločnosti Goodyear vyvíjajú inovatívne technológie každý deň a neustále zdokonaľujú pneumatiky tohto výrobcu.

 

História značky Goodyear

 

V roku 1898 založil Frank Seiberling spoločnosť Goodyear Tyre & Rubber Company, ktorá od začiatku vyrábala pneumatiky. Výrobky spoločnosti boli rýchlo úspešné (zahŕňali napr. vzducholode, balóny alebo letecké pneumatiky). Inovatívny charakter značky Goodyear, potvrdzuje aj historía z výskumného centra, ktoré bolo založené v americkom meste Akron. Výskumné centrum takéhoto typu, je jednym z najstarších na svete. Práve na tomto mieste bola vyvinutá technológia typu RunOnFlat.

 

V roku 1957 sa otvára GICL (t.j. Goodyear Innovation Centre), prípadne druhé výskumné centrum spoločnosti Goodyear a prvé v Európe v Colmar-Berg v Luxembursku. Technológia AMT (automatickej údržby tlaku v pneumatikách), ktorá získala mnoho ocenení, bola vyvinutá v Luxemburskom centre.

 

Značka Goodyear je už mnoho rokov prítomná v histórii motoristického športu potom, čo sa v roku 1964 stala pre spoločnosť F1 elitnou skupinou výrobcov pneumatík.

 

Počas nasledujúcich 35 rokov spoločnosť Goodyear proaktívne zlepšila technológiu automobilových pretekárskych pneumatík. V roku 1971 spoločnosť predložila hladké pneumatiky, ktoré do vzorca 1 zadali dobrý stav, čím sa stali symbolom. Ich dokonale hladký dezén bez drážok a lamiel v kombinácii so špecializovanou lepiacou zmesou zaisťuje vynikajúcu trakciu na suchom povrchu.

Vysoká bezpečnostná norma a výborná trakčná charakteristika výrobcu sú už dlho dôvodom všetkých pretekov, ktoré sa držia na tratiach Formuly 1. Za zmienku stojí aj to, že táto značka zaviedla prvú dažďovú pneumatiku s radiálnym korpus a smerovým dezénom v roku 1983.

 

Moderná história zahŕňa prítomnosť značky v triede MMP2 majstrovstiev sveta vo svete FIA World Endurance Championship (WEC), európskej sérii Le Mans od sezóny 2021, britských majstrovstiev Touring Car Championships (BTCC) a, agentúrou nového partnerstva v oblasti médií s popredným európskym športovým vysielateľom Eurosport, Na Majstrovstvách sveta v pretekoch FIA World Touring Car Cup (WTCR) a Pure ETCR sa vzťahuje prvá séria pretekov plne elektrických automobilov mnohých značiek (dohoda platí od sezóny 2020).

 

Pneumatiky Goodyear sa vyrábajú v 46 závodoch v 21 krajinách vrátane Poľska v továrni na pneumatiky v Dębica, odkiaľ sa pneumatiky Vyvážajú do mnohých krajín sveta.

Letné pneumatiky

EfficientGrip Performance 2

 

Vďaka pneumatikám EfficientGrip Performance 2* o 50% väčší nájazd kilometrov.
 

 • V porovnaní s druhým najlepším testovaným konkurentom** o 20% väčší nájazd kilometrov.
 • Najkratšia brzdná dráha na suchom aj mokrom povrchu***.

Eagle F1 Asymmetric 5

 

Luxusný komfort so zdokonalenou účinnosťou brzdenia na mokrom povrchu.
 

 • Ideálne pre mokrý a suchý povrch.
 • Lepšia trakcia na ceste.

Eagle F1 SuperSport

 

Pneumatika inšipirovaná motoristickým športom, ktorá zaisťuje vynikajúcu trakciu a jazdu na suchých cestách.

 

 • Navrhnutá najmä pre športové vozidlá.
 • Vynikajúca trakcia pre dynamickú jazdu.
 • Účinné brzdenie na suchom aj mokrom povrchu.

Eagle F1 SuperSport RS

 

Pneumatika určená na jazdy s fantastickým výkonom na suchom povrchu.
 

 • Výnimočný výkon na suchom povrchu.
 • Vynikajúca trakcia a výkon na suchom povrchu.
 • Lepšia stabilita pri zatáčaní.
 • Vynikajúca stabilita pri rýchlej jazde.

Zimné pneumatiky

UltraGrip 9+

 

Vyšší výkon a účinnosť v zime.

 

 • Vynikajúca trakcia v zimných podmienkach.
 • Krátka brzdná dráha na všetkých povrchoch v zime.
 • Zvýšená kilometrová životnosť.

UltraGrip Performance+

 

Zlepšený výkon na mokrej, suchej a zimnej ploche.

 

 • Minimalizované riziko akvaplaningu.
 • Lepšia trakcia na zasneženom a zľadovatenom povrchu.

UltraGrip Performance SUV Gen-1

 

Kratšia brzdná vzdialenosť SUV pri všetkých zimných podmienkach.

 

 • Kratšia brzdná dráha na všetkých zimných cestách*.
 • Lepšia trakcia pneumatík.
 • Vynikajúca jazda v náročných zimných podmienkach.

Celoročné pneumatiky

Vector 4Seasons Gen-3

 

Vynikajúce vlastnosti na suchej, morkej aj zasneženej vozovke. Viac úspechov v testoch ako ktorákoľvek iná testovaná značka*.

 

 • Navrhnuté pre suchý, mokrý a zasnežený povrch.
 • Vysoká odolnosť voči akvaplaningu počas celej životnosti pneumatiky.
 • Kratšia brzdná dráha na suchých vozovkách.

EfficientGrip Performance 2

* Interný test. V porovnaní s predchádzajúcim modelom výkonový model EfficientGrip. Testované rozmery pneumatík: 205/55R16 91V, testovací automobil: VW Golf 7; skúšobné miesto: Verejné cesty v Luxembursku a Francúzsku.

** počet najazdených kilometrov je o 20 %/11,000 km vyšší ako u druhého najlepšieho skúšaného konkurenta. Počet najazdených kilometrov (t. j. po dosiahnutí povoleného limitu opotrebovania pneumatík) v porovnaní so štyrmi najnovšími štruktúrami konkurentov v kategórii letných pneumatík v segmente vysokovýkonných pneumatík (Michelin Prime 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cintuato P7 Blue). Testy vykonala spoločnosť TÜV SÜD Product Service GmbH v novembri 2019 a ich objednala spoločnosť Goodyear. Testované rozmery pneumatík: 205/55R16 91V, testovací automobil: VW Golf Mk7, miesto testovania: otvorené cesty stredného Nemecka. Správa č.: 713171748. Úplná správa je dostupná na webovej stránke: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

*** kratšia brzdná vzdialenosť na suchom a mokrom povrchu v porovnaní so všetkými skúšaných pneumatikami konkurentov. Porovnávané so štyrmi najnovšími dizajnmi od hlavných konkurentov v segmente vysokovýkonných letných pneumatík (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Testy vykonala spoločnosť TÜV SÜD Product Service GmbH v novembri 2019 a ich objednala spoločnosť Goodyear. Testované rozmery pneumatík: 205/55R16 91V, testovací automobil: VW Golf VII, miesto testovania: ATP Papenburg (Nemecko), GPG Mireval (Francúzsko), TÜV SÜD PS Garching (Nemecko), Neubiberg (Nemecko). Správa č.: 713171748. Úplná správa je dostupná na webovej stránke: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.

 

UltraGrip Performance SUV Gen-1

*v porovnaní s druhým najlepším výsledkom testu. Testované spoločnosťou TÜV SÜD Product Service GmbH vo februári 2016 z poverenia spoločnosti Goodyear Dunlop. Testované produkty: Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1, Bridgestone Blizzak LM-80 EVO, Conti WinterContact TS850P, Michelin Latitude Alpin LA2. Strana pneumatiky: 235/65 R17; skúšobné vozidlo Audi Q5 2.0 TDI; skúšobné dráhy: Mireval (F), Saariselkä (fin), Montpellier (F), Garching (D), správa č. 713074748-04 môžete nájsť na stránke https://www.goodyear.eu/content/dam/goodyear/consumer/common/tire-test-reports/TUV-SUD-tire-test-2016-report-no-713074748-04-GY-UGP-G1-SUV.pdf.

 

Vector 4Seasons Gen-3

*Na základe 40 hodnotení od novembra 2013 do marca 2020, ktoré vykonalo 15 z vedúcich a nezávislých európskych časopisov o pneumatikách. Výpočty sa zakladajú na počte víťazstiev značky Goodyear v testoch kategórie „najlepšie pneumatiky pre všetky sezóny“ v porovnaní so všetkými konkurentmi. Ďalšie informácie nájdete na stránke https://www.goodyear.eu/pl_pl/consumer/legal-disclaimer-test-claims/more-all-season.html