Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Výmena oleja

 

Motorový olej ovplyvňuje správnu funkciu motoru vášho vozidla, chráni motor a predĺžuje životnosť vášho auta, preto je jeho pravidelná výmena mimoriadne dôležitá. Odborníci Premio sa o výmenu oleja vo vašom vozidle veľmi radi postarajú.

 

  • Cena výmeny oleja: od 20 euro
  • Čas trvania služby: približne 30 minút

 

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Cena služby sa dodatočne zvýši o cenu oleja, olejového filtra a vypústnej skrutky vrátane tesnenia. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Detaily služby

Detaily služby

Oil change

 

Ako sa mení olej? Táto služba, ktorú vykonávajú odborníci Premio, obsahuje nasledujúce kroky:

 

  • Z motora sa vypustí olej.
  • Vymení sa starý znečistený olejový filter za nový.
  • Motor sa naplní novým motorovým olejom predpísaných parametrov.
  • Výmena tesnenia výpustnej skrutky a popríp. i výpustná skrutka.
  • Interval údržby (napr. reset kontrolky) sa po vykonaní výmeny oleja nastaví podľa údajov výrobcu vozidla.
  • Umiestnenie nálepky pod kapotu, ktorá vám pripomína dátum výmeny oleja.

 

Ako vyzerá výmena motorového oleja?

 

Prvým krokom je vyprázdnenie olejovej vane. Vyprázdnená olejová vaňa sa potom znova naplní novým olejom, vybraným v súlade s príslušnou normou požadovanou výrobcom automobilu. Odborníci Premio sa postarajú aj o výmenu olejového filtra, ktorý sa musí pri každom takomto servise vymeniť za nový. Zanesený a znečistený filter môže negatívne ovplyvniť tlak oleja, čo povedie k nedostatočnému mazaniu pohyblivých dielov hnacej sústavy, urýchleniu jej starnutia a zníženiu celkovej životnosti.

 

Skúsení odborníci vykonajú celý proces výmeny oleja od začiatku až do konca. Spolu s vami sa postarajú aj o životné prostredie - použitý olej bude zlikvidovaný v špecializovaných zariadeniach v súlade s platnými normami.

 

Kedy by ste si mali vymeniť olej vo vozidle?

 

Odborníci odporúčajú pravidelne kontrolovať hladinu a kvalitu oleja vo vozidle. Olej by sa mal meniť najmenej raz ročne. V odporúčaniach výrobcov automobilov nájdete informácie o tom, po koľkých kilometroch by sa mal olej vymeniť. Malo by sa však pamätať na to, že frekvenciu výmeny ovplyvňuje aj štýl jazdy a prevádzkové podmienky vozidla, preto je najlepšie obrátiť sa na odborníka.

 

Prečo sa oplatí pravidelne meniť olej v aute?

 

Počas prevádzky olej veľmi rýchlo starne a stráca svoje mazacie i ostatné vlastnosti.

 

Pravidelná výmena oleja predstavuje optimálnu ochranu motora vášho vozidla, vyšší počet najazdených kilometrov a spôsob, ako zachovať záruku výrobcu.

 

Príliš nízky tlak oleja spôsobuje vážne poruchy s vysokými nákladmi na opravu. Predpísaná hladina a kvalita oleja sú dôležité pre správnu činnosť mazacieho systému, ktorý je zodpovedný za optimálnu činnosť motora a zníženie rizika poruchy spôsobenej zvýšením trením. Nízky tlak je najčastejšie spôsobený nedostatočnou hladinou oleja, poškodeným olejovým čerpadlom alebo zanesenými olejovými kanálikmi. V sieti Premio nájdete odborníkov, ktorí vykonajú príslušnú diagnostiku a poradia vám s ďalšími krokmi, ktoré treba podniknúť.  

 

 

Ako viete, že vaše auto potrebuje výmenu oleja?

 

Ak sa po naštartovaní motora rozsvieti kontrolka oleja na palubnej doske vášho vozidla a nejaký čas neprestane svietiť - znamená to, že je potrebné čo najskôr navštíviť autoservis. Ak spozorujete na vašom parkovacom mieste alebo príjazdovej ceste do garáže olejové škvrny, môže ísť o netesnosť. Úniky oleja sú často spôsobené opotrebovaním automobilových komponentov - ignorovanie týchto príznakov sa môže rýchlo zmeniť na väčší problém a nízka hladina a nízky tlak oleja môže viesť k poruche motora.

 

Ak spozorujete únik oleja, privezte svoje auto do neďalekého servisného strediska Premio, kde odborníci diagnostikujú váš problém a ponúknu vám najoptimálnejšie možnosti opravy.

 

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio.

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Jak sprawdzić poziom oleju?

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr