Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Kontrola brzdového systému

 

Potrebuje vaše vozidlo komplexnú kontrolu brzdového systému? Dohodnite sa v miestnom servisnom stredisku Premio, kde kvalifikovaný pracovník vykoná odbornú diagnostiku brzdového systému vášho vozidla a bude vás informovať, ak niektorý z jeho častí bude vyžadovať ďalšie kroky.

 

 • Cena kontroly bŕzd: od 10 euro
 • Čas trvania kontroly: cca 30 minút
   

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Detaily služby

Detaily služby

Základná kontrola brzdového systému umožní odborníkovi posúdiť bezpečnosť a spoľahlivosť bŕzd vášho automobilu. Vykoná mechanickú diagnostiku na zistenie možných porúch, ktoré si vyžadujú ďalší zásah servisných technikov Premio.

 

Pri kontrole brzdového systému odborník skontroluje:

 • Hladinu a kvalitu brzdovej kvapaliny.
 • Opotrebenie brzdových doštičiek.
 • Opotrebenie brzdových kotúčov.
 • ● Správnu činnosť parkovacej brzdy

 

Okrem toho môžete požiadať servis o rozšírenú kontrolu brzdového systému, počas ktorej sa skontroluje správna činnosť systému brzdových strmeňov, bubnových bŕzd a vykoná sa základná počítačová diagnostika.

 

Odborne vykonaná kontrola umožní odborníkovi Premio rozhodnúť o ďalšom postupu, napríklad o oprave alebo výmene konkrétnych častí brzdového systému.

 

Ako vyzerá kontrola brzdového systému?

Odborníci Premio posúdia brzdy vášho auta a skontrolujú aj tie najmenšie detaily na základe starostlivo pripraveného kontrolného zoznamu, takže si môžete byť istí, že kontrolou prejde absolútne každý komponent a nič nebude vynechané. Odborníci starostlivo skontrolujú každú časť brzdového systému.

 

 • Merania a komplexná diagnostika bŕzd sa vykonávajú na špeciálnom zariadení
 • Hádzavosť brzdového kotúča sa skontroluje číselníkom a opotrebenie brzdového kotúča sa meria podľa dokumentácie výrobcu.
 • Odborníci preskúmajú opotrebovanie brzdových doštičiek a správne fungovanie brzdových strmeňov
 • Skontroluje sa opotrebenie brzdových čeľustí a bubnov, ako aj správna činnosť tohto systému.

 

Odborníci Premio vykonajú presnú kontrolu vašich bŕzd z hľadiska netesnosti a opotrebenia celého systému. Ak nezistia žiadne poruchy, ktoré by vyžadovali opravu - môžete sa vrátiť na cestu s istotou, že brzdový systém vášho vozidla funguje bezchybne. Ak však kontrola preukáže potrebu opravy, získate odoborné informácie a odporúčanie ďalších krokov, ktoré je potrebné podniknúť, aby bol brzdový systém opäť 100% funkčný.

 

A čo viac, pred opravou alebo výmenou dielov, vám servisný personál predloží cenovú ponuku s presným nacenením jednotlivých dielov a služieb, v súlade s dokumentáciou výrobcu vozidla, vrátane DPH.

 

Vzťahuje sa na opravu bŕzd vaša záruka?

 

Na všetky činnosti a náhradné diely sa vzťahuje záruka výrobcu na chyby výroby alebo montáže, po dobu 12 mesiacov od dátumu nákupu (s výnimkou opotrebenia trecieho materiálu). Každá oprava a servis sa vykonáva v súlade s dokumentáciou výrobcu.

 

 

Prečo sa oplatí vykonať kontrolu brzdového systému?

 

Brzdy sú jedným z najdôležitejších aktívnych systémov vozidla, ktorý priamo ovplyvňuje bezpečnosť cestnej premávky. Zložité a rýchlo sa meniace podmienky, ktoré prevládajú pri jazde autom, ovplyvňujú rýchle opotrebovanie brzdového systému, preto je nutná pravidelná kontrola a prípadne podrobná diagnostika, ktorú vykonávajú kvalifikovaní odborníci Premio. Nové autá majú pod kapotou motory s čoraz vyšším výkonom a rôzne modely automobilov majú rôzne brzdové systémy, ktorých kontrola si vyžaduje odborné znalosti.

 

Pravidelná údržba brzdového systému je preto múdrym rozhodnutím, ktoré zvýši bezpečnosť vás a vašich blízkych.

 

 

Ako identifikovať opotrebované brzdy?

 

Niektoré modely automobilov vás prostredníctvom príslušného systému informujú, že s brzdovým systémom vášho vozidla nie je niečo v poriadku. Tu sú niektoré príznaky opotrebovaných bŕzd:

 • Neobvyklý hluk pri brzdení môže znamenať, že sú brzdové doštičky vášho vozidla nadmerne opotrebované a je potrebné ich vymeniť - okrem toho by pravdepodobne mali byť vymenené aj vaše brzdové kotúče.
 • Ak spozorujete pri brzdení, že vaše auto ťahá doľava alebo doprava, mohlo dôjsť k poruche brzdového systému.
 • Ak je brzdový pedál mäkký, netesnosť brzdového systému mohla spôsobiť, že sa do hydraulického systému dostal vzduch.
 • Pulzujúci brzdový pedál môže byť znakom hádzavosti brzdového kotúča alebo bubna.

 

Poruchy bŕzd sú vážnym problémom - ak spozorujete v aute niektorý z týchto problémov, okamžite kontaktujte najbližšie servisné stredisko Premio.

 

 

Ktoré časti brzdového systému môžu vyžadovať ďalšie kroky?

 

Po dôkladnej kontrole bŕzd predloží servisný technik Premio odborné posúdenie stavu brzdového systému a spolu s vami rozhodne o ďalších krokoch. Medzi komponenty brzdového systému, ktoré často vyžadujú ďalšiu činnosť, patria:

 

Brzdové doštičky

 

Je možné, že kontrola odhalí problém s brzdovými doštičkami. Pracovníci skontrolujú hrúbku brzdových doštičiek - tie musia byť, okrem iného, vymenené, keď dosiahnu minimálnu úroveň opotrebenia, uvedenú v dokumentácii a v závislosti na výrobci automobilu. V súčasnosti majú autá často systémy, ktoré informujú aj o dosiahnití minimálnej hodnoty opotrebovania brzdových doštičiek.

 

Brzdové kotúče

 

Ak zamestnanec počas kontroly zistí problém s opotrebovaním brzdových kotúčov, ďalším možným krokom môže byť nutnosť ich výmeny.

 

Brzdová kvapalina

 

Kvalita brzdového systému vozidla závisí vo veľkej miere aj od brzdovej kvapaliny, ktorá časom stráca svoje vlastnosti. Počas kontroly odborník diagnostikuje, či je potrebné, aby brzdová kvapalina vyžadovala ďalšie zásahy v servisnom stredisku Premio.

 

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio.

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.