Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Výmena pneumatík

 

Potrebujete vymeniť pneumatiky? Výmenu pneumatík zo zimných na letné alebo z letných na zimné musia vykonať milióny vodičov a to znamená nielen veľa práce pre servisy, ale aj dlhú čakaciu dobu na túto službu. Vyhnite sa dlhým radom a objednajte si svoj termín online v miestnom servise Premio. 

 

  • Cena výmeny pneumatík: od 32 euro za sadu pneumatík
  • Čas trvania služby: 30 až 60 minút od 30 do 60 minut

Cena a trvanie výmeny pneumatiky sa líši v závislosti od veľkosti a typu disku, typu pneumatiky ROF a prítomnosti snímačov TPMS.. 

Detaily služby

Detaily služby

Tire Change

Výmena pneumatík v servise Premio

 

Odborníci Premio sa postarajú nielen o demontáž starých pneumatík a montáž nových, ale aj o ich vyváženie a často prehliadanú, no veľmi dôležitú výmenu gumových ventilov na kolesách. Ak sú kolesá vášho vozidla vybavené snímačmi TPMS, môže servisný personál dodatočne skontrolovať ich správnu činnosť a mechanický stav (pozri Servis snímačov tlaku TPMS). Ojazdené pneumatiky je navyše možné nechať na mieste - zamestnanci servisu Premio zariadia ich ďalšiu likvidáciu, aby sa spolu s vami postarali o životné prostredie.

 

Ak chcete obuť iný rozmer pneumatík, ako doteraz používate, i to pre vás radi urobia odborníci Premio. Chcete znížiť alebo zväčšiť profil pneumatík, ktoré používate? Zamestnanci servisov Premio vám poradia profesionálnym spôsobom ako na to a ponúknu vám vhodné disky a snímače tlaku.

 

Je vaše auto vybavené bezpečnostnými (poistnými) skrutkami disku? Pred vašou návštevou sa uistite, či máte vo vozidle špeciálny adaptér, ktorý umožňuje odskrutkovať bezpečnostné skrutky.

 

Prečo je sezónna výmena pneumatík dôležitá?

 

Výmena pneumatík je predovšetkým o zvýšení bezpečnosti na cestách. Výmena pneumatík na letné alebo zimné zaručuje, že všetky jazdné parametre (vrátane jazdného komfortu, priľnavosti a optimálnej brzdnej dráhy) sú prispôsobené ročnému obdobiu (vrátane teploty vzduchu alebo zmien počasia). 

 

 

Kedy vymeniť pneumatiky?

 

Najdôležitejším parametrom je teplota vzduchu. Za hranicu pre výmenu pneumatík sa považuje teplota 7°C. Pokiaľ je v priemere niekoľko dní nad 7°C, už môžeme uvažovať o výmene pneumatík na letné a podobne - ak je to pod 7⁰C - na zimné. Teplota hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní pružnosti zmesi pneumatík.

 

 

Prečo sa oplatí vymeniť pneumatiky na letné?

 

  • Letné pneumatiky sú lepšie prispôsobené vyšším teplotám - udržiavajú priľnavosť na suchom aj mokrom povrchu a zaisťujú dobrú ovládateľnosť vozidla.
  • Špeciálny typ zmesí a špecifický dezén použitý v tomto type pneumatík zlepšujú palivovú úspornosť a zvyšujú komfort jazdy.
  • U letných pneumatík môžu mať teploty pod 7°C negatívny vplyv na priľnavosť, brzdnú dráhu a správanie vozidla v zatáčkach.

 

Prečo sa oplatí prezuť na zimné pneumatiky?
 

  • Zimné pneumatiky znamenajú zvýšenú trakciu v zime a kratšiu brzdnú dráhu na rôznych povrchoch zimnej vozovky, a to vrátane mokrých, zasnežených a kašovitých.
  • Sú určené na jazdu v zimných podmienkach, takže ich použitie v lete nezaručuje rovnakú priľnavosť, komfort, brzdnú účinnosť, akceleráciu alebo ovládateľnosť.
  • Zimné pneumatiky sa pri vysokých teplotách opotrebúvajú oveľa rýchlejšie. 

 

Zimné pneumatiky si samozrejme dobre poradia so zasneženými alebo zľadovatenými cestami - ich konštrukcia poskytuje vynikajúci záber na mokrom alebo zasneženom povrchu v podmienkach s teplotami pod 7°C. 

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio.

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.