Späť na zoznam služieb

Počítačová diagnostika vozidla

 

Moderné automobily sú plné elektroniky a moderných technológií, preto vyžadujú rovnako moderné a pokročilé diagnostické nástroje. Počítačová diagnostika, ktorú vykonávajú odborníci Premio, je prvým krokom k identifikácii možných porúch vo vašom vozidle. Objavila sa kontrolka na prístrojovej doske alebo chybové hlásenie? Využite počítačovú diagnostiku, ktorá je k dispozícii vo väčšine servisov Premio. Ďalšie informácie o službe vám poskytne miestne servisné stredisko.

Kontaktujte servis Premio a rezervujte si termín

Počítačová diagnostika

Počítačová diagnostika

Overenie stavu vášho vozidla diagnostickým počítačom.

Táto služba nie je dostupná online.
K dispozícii len na vybraných miestach.

Detaily služby

Detaily služby

Počítačová diagnostika: čo je to ECU?

 

Počítačová diagnostika umožňuje identifikovať problém skôr, ako dôjde k vážnemu poškodeniu na vašom aute. Väčšina dnes vyrábaných vozidiel má nielen ECU (riadiacu jednotku motora), ale aj množstvo ďalších ovládačov, napr. ovládač prevodovky, manažment spotreby energie atď. Vozidlo má veľké množstvo senzorov, ktoré si navzájom vymieňajú informácie, niektoré signalizujú problémy v reálnom čase, iné problémy s modulmi, ako napríklad kontrola signalizujúca poruchu (MIL). Riadiaca jednotka motora generuje chybový kód a prostredníctvom relevantných informácií na palubnej doske signalizuje vodičovi problém.

 

Ako prebieha počítačová diagnostika?

 

Počítačová diagnostika umožňuje odborníkom správne načítať chybový kód. Existujú stovky týchto chybových kódov a iba so špecializovaným diagnostickým vybavením je možné ich správne interpretovať. Kontrolka na prístrojovej doske signalizuje samozrejme problém, ale iba pomocou služby počítačová diagnostika môžete úplne pochopiť rozsah a príčinu poruchy.

 

V servisoch Premio používajú zamestnanci profesionálne diagnostické vybavenie. Tieto typy diagnostických nástrojov sú schopné skontrolovať správnu činnosť každého senzoru a informácií v riadiacej jednotke, keď dôjde k poruche. Kvalifikovaní odborníci vám poradia ďalší postup a navrhnú opravy zistených porúch, aby ste si mohli opäť vychutnať bezpečnú jazdu. Akékoľvek opravy sa následne riešia iba po vašom súhlase. Počítačová diagnostika zahŕňa nielen načítanie pamäte riadiacich jednotiek, ale aj skutočné merania snímačov a elektrickej inštalácie.

 

Váš motor sa skladá zo stoviek častí. Presná identifikácia príčiny poruchy preto nie je jednoduchá. Komunikácia diagnostického nástroju s vašim vozidlom a profesionálny výklad informácií o chybách zistených pomocou diagnostiky Premio, dokáže problém úplne vyriešiť. Kontrola vozidla pomocou počítačovej diagnostiky zahřňa kontrolu mnohých systémov a častí vášho vozidla, ako sú motor, pneumatiky, výfukový systém, svetlá, prevodovka, centrálna elektronika a prvky zaisťujúce pohodlie pri jazde. Diagnostický nástroj je možno tiež použiť na reset servisných svetiel alebo vymazanie chybových kódov, ktoré sa objavujú sporadicky a nevyplývajú z problému s vašim vozidlom.

 

 

Prečo sa oplatí využívať počítačovú diagnostiku?

 

Počítačová diagnostika, ktorá sa vykonáva v servisoch Premio, vám umožní odhaliť a diagnostikovať veľa porúch vášho vozidla, najmä v prípadoch, keď sa na palubnej doske vozidla nachádza chybové hlásenie alebo svieti kontrolka. U moderných vozidiel vybavených elektronikou, vám služba počítačovej diagnostiky umožní vyhnúť sa prípadným veľkým škodám a nákladným opravám.

 

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Kontrolky v autech – popis kontrolek v automobilu

Typy a význam kontrolek na přístrojové desce vozidla.

 

Zistite viac

TPMS: co to je a jak to funguje?

Průběžné monitorování tlaku v pneumatikách - informace o správném tlaku.

Zistite viac