Späť na zoznam služieb

Servis DPF filtrov 

 

Ak jazdíte autom s dieselovým motorom, výfukový systém vášho vozidla je pravdepodobne vybavený filtrom DPF (filter pevných častíc). Postupom času sa filter DPF naplní, upcháva a nedostatočne odstraňuje sadze. Ak sa chcete vyhnúť nákladným opravám je potrebné filter pravidelne prečistiť. Pre kontrolu filtra navštívte najbližší servis Premio.

Kontaktujte servis Premio a rezervujte si termín

Servis DPF filtrov

Servis DPF filtrov

Diagnostika a odstránenie porúch súvisiacich s filtrom pevných častíc DPF.

Táto služba nie je dostupná online.
K dispozícii len na vybraných miestach.

Detaily služby

Čo je filter DPF?

 

Filter pevných častíc DPF bol vyvinutý ako reakcia na zmeny v predpisoch týkajúcich sa noriem pre výfukové plyny. Filtre DPF už teraz nájdete na väčšine nových dieselových autách. Tieto typy filtrov sú určené na odstránenie sadzí, ktoré sa hromadia pri prevádzke vozidla. Vodič môže filter DPF používať dlhodobo, ak je správne servisovaný a používaný. Filter pevných častíc pravidelne čistí sadze a iné škodlivé zlúčeniny, časom sa plní popolom a inými nečistotami z motorového oleja a motorovej nafty. Keď je filter plný týchto zlúčenín, mal by sa vymeniť alebo vyčistiť.  

 

Ako prebieha čistenie filtra DPF?

U plného filtra pevných častíc treba najskôr diagnostikovať príčinu tohto stavu a odstrániť poruchu. Následne, ak je nízky obsah popola a vysoký obsah sadzí, je možné vykonať regeneráciu - v takzvanom servisnom režime pomocou vypálenia filtra pevných častíc. Počítač bude riadiť celý proces, vďaka čomu sa znížia náklady na ďalšiu opravu. V situácii, keď je obsah sadzí a popola vysoký, filter by sa mal rozobrať, podstúpiť vypálenie a umyť. Po takomto vyčistení sa skontrolujú prietoky vzduchu a filter sa regeneruje. Ak regenerácia filtra už nie je možná, vymení sa za nový. 

 

Kedy vyčistiť filter DPF?

 

Všetko závisí od vášho štýlu jazdy, počtu najazdených kilometrov, značky a modelu vozidla, s ktorým jazdíte. Je veľmi dôležité, aby ste používali správny olej a aby sa počas prevádzky dodržiavali odporúčania výrobcu. Keď sa na prístrojovej doske rozsvietia kontrolky informujúce o poruche motora, je dobré absolvovať kontrolu filtra DPF v najbližšom servise Premio.

 

 

Prečo sa oplatí starať sa o filter DPF?

 

Po použití tejto služby si môžete byť istí, že váš filter DPF je plne funkčný, čo má pozitívny vplyv na chod motora, znižuje spotrebu paliva a znižuje výfukové emisie. Životné prostredie a vaša peňaženka vám poďakujú.

 

Pravidelným čistením filtra DPF predídete možnej nákladnej výmene filtra.

 

Ako zistím, kedy treba vyčistiť filter DPF?

 

V každom dieselovom vozidle sa časom tvoria sadze - najmä ak jazdíte v meste, na krátke vzdialenosti alebo nízkou rýchlosťou. V týchto prípadoch je teplota motora príliš nízka na to, aby DPF splnil svoju funkciu. To vedie k usádzaniu sadzí a upchávaniu filtra.

 

Ak pri jazde autom spozorujete, že má menší výkon, ale stále spaľuje viac paliva, môže byť filter DPF zanesený alebo poškodený - stojí za to ho vyčistiť alebo vymeniť. V niektorých modeloch vozidiel budete informovaní o zanesení filtra DPF indikátorom na prístrojovej doske. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť drahým opravám, je servis filtra DPF v miestnom servisnom stredisku Premio.

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio.

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Kontrolky v autech – popis kontrolek v automobilu

Typy a význam kontrolek na přístrojové desce vozidla.

Zistite viac

Výfukový systém – jak funguje výfuk v autě?

Je většinou skrytý, ale neocenitelný – jak funguje výfukový systém?

Zistite viac