Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Kontrola výfukového systému

 

Vďaka našej kontrole výfukového systému si môžete byť istí, že motor vášho vozidla bude pracovať správne a výfukový systém bude tesný a bude plniť svoju funkciu.

 

Výfukový systém odvádza výfukové plyny z motora, znižuje jeho hluk, a tiež ovplyvňuje výkon motora a spotrebu paliva. Poškodený výfuk má veľký vplyv na nesprávny chod motora.

 

Kontrola výfukového systému môže zahŕňať aj počítačovú diagnostiku. V takom prípade bude cena za kontrolu o niečo vyššia. Odborníci Premio vám pri návšteve poradia, ktorá kontrola bude pre vaše vozidlo najvhodnejšia.

Detaily služby

Detaily služby

Kontrola výfukového systému

Ako vyzerá kontrola výfukového systému?

 

Služba môže vychádzať z dvoch typov kontroly.

 

Jedným zo spôsobov je mechanická kontrola výfukového systému. Odborník:

  • skontroluje výfukový systém, či nedocháza k úniku alebo nie je zkorodovaný.
  • hľadá mechanické poškodenie výfukového potrubia spôsobené počas prevádzky vozidla.
  • skontroluje tepelné štíty a ich upevnenia.
  • skontroluje upevnenie výfukového systému.

 

Pokročilejšou metódou je počítačová diagnostika výfukového systému, ktorá umožňuje skontrolovať správnu funkciu výfukového systému a pridružených častí.

 

Špecialisti Premio, ktorí majú skúsenosťami s prácou s výfukovým systémom vozidla, diagnostikujú počas jeho dôkladnej prehliadke poruchu a pomôžu vám rozhodnúť o ďalšom postupu. Včasné odhalenie poškodenia výfukového systému vám pomôže ušetriť čas aj peniaze; je možné, že vďaka rýchlému zásahu nebudete musieť vymeniť celý výfukový systém a bude stačiť opraviť len jednu z jeho súčastí.

 

Kontrola výfukového systému - stojí to za to?

 

Efektivne fungujúci výfukový systém zlepší prevádzku vášho motora a pozitívne ovplyvní spotrebu paliva.

 

Ak sa chcete uistiť, že výfukový systém vášho vozidla funguje a plní svoju dôležitú úlohu, objednajte sa u miestneho servisu Premio. Nezáväzne: nemusíte sa okamžite rozhodnúť pre komplexnú opravu a servis výfukovej sústavy vášho vozidla. Odborník vám určite pomôže urobiť správne rozhodnutie o ďalšom postupu.

 

Výfukový systém vozidla je skrytý, a preto nie je okamžite zrejmé, že s ním nie je niečo v poriadku. Ak však počujete, že vydáva nezvyčajné zvuky alebo spôsobuje vibráciu vozu, rozsvieti sa kontrolka MIL - stojí za to objednať sa v servise Premio.

 

Je potrebné dodať, že vaše auto neprejde s poškodeným alebo nefunkčným výfukovým systémom technickou kontrolou.

 

Záruka na diely výfukového systému

Štandardná záruka je 12 mesiacov na diely výfukového systému od výrobcu, ktorá sa vzťahuje na poruchy alebo a/alebo koróziu.

 

Prečo je funkčný výfukový systém dôležitý?

 

Výfukový systém vykonáva mnoho dôležitých funkcií a má veľký vplyv na výkon motora. Znižuje tiež spotrebu paliva, zlepšuje jazdný komfort a znižuje hladinu hluku. Fungujúci výfuk je tiež podmienkou úspešného absolvovania technickej kontroly vozidla.

 

 

Kedy je potrebné výfukový systém skontrolovať alebo vymeniť?

Výfukový systém by sa mal skontrolovať, ak:

  • Ozývajú sa zvuky signalizujúce netesnosť.

  • Počujeme klepanie pri jazde, gumové časti upevnenia výfukového systému sú poškodené. Pamätajte si, že guma starne a stráca vlastnosti približne po 5 rokoch.

  • Dochádza k nerovnomernému chodu motora.

  • Vozidlo má vysokú spotrebu paliva.

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio.

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.