Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Servis svetiel

 

Vypálená žiarovka či slabo svietiace reflektory - pustiť sa do kontroly a opravy svetiel vozidla svojpomocne je náročná úloha. Servis svetiel by mal byť určite zverený odborníkom Premio.

 

Detaily služby

Detaily služby

Servis svetiel
 
  • Odborník Premio vykoná podrobnú prehliadku osvetlenia vášho vozidla a skontroluje, či fungujú všetky vonkajšie svetlá.
  • V prípade potreby a s vašim predchádzajúcim súhlasom odborník vymení nefunkčné žiarovky.
  • Žiarovky sa vždy odporúča vymieňať v páre, aby sa zabránilo rozdielom v osvetlení na oboch stranách vozidla, čo môže mať vplyv na viditeľnosť vozovky a okolia. Jedna vypálená žiarovka by mohla znamenať, že čoskoro prestane fungovať aj druhá žiarovka.

 

Servis Premio ponúka široký výber osvetlenia vozidiel:

 

  • Predné reflektory.
  • Predné a zadné hmlové svetlá.
  • Smerové svetlá.
  • Stretávacie svetlá.
  • Brzdové svetlá.
  • Polohové svetlá.
  • Osvetlenie EČV.

 

 

Ako vyzerá služba servis svetiel?

 

Výmena žiarovky vo vozidle sa javí ako triviálna úloha, ktorú zvládne aj neskúsený vodič. Dizajn moderných automobilov však často znemožňuje, aby takáto výmena prebehla hladko - oblasť motora je husto „zastavaná“ a nie je tak ľahké novú žiarovku inštalovať.

 

Stále viac automobilov je navyše vybavených xenónovým alebo LED osvetlením - tento typ by mal opravovať odborník.

 

Každé auto má iný typ žiaroviek a spôsob ich inštalácie závisí od značky a modelu vozidla. Žiarovky vhodné pre každé vozidlo sú k dispozícii v servisoch Premio.

 

Prečo by ste sa mali starať o osvetlenie auta?

 

Podľa predpisov musí byť osvetlenie vozidla plne funkčné, čo platí pre všetky typy svetiel, ktoré sú v aute nainštalované. Chybné osvetlenie môže mať za následok dokonca zadržanie osvedčenia o evidencii vozidla pri cestnej kontrole.

 

Nefunkčná žiarovka predstavuje hrozbu pre bezpečnosť seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky, vrátane chodcov. Počas nočnej jazdy nebudete mať plný výhľad na cestu a ostatní vodiči nebudú môcť včas vidieť vaše auto. Žiarovky by ste mali vymeniť hneď, ako sa vypália alebo inak znefunkčnia.

 

Nefunkčné osvetlenie môže byť aj príčinou negatívneho výsledku pri pravidelnej kontrole na stanici technickej kontroly (STK).

 

Ak plánujete cestu do zahraničia, v mnohých európskych krajinách platia predpisy, podľa ktorých musíte mať vo vozidle náhradné žiarovky. Náhradná súprava je veľmi praktické riešenie, najmä pri cestách do zahraničia – jej malá veľkosť uľahčuje jej uskladnenie, napríklad v priehradke na rukavice.

 

Kedy sa rozhodnúť pre servis svetiel?

 

Všimli ste si nefunkčný reflektor alebo vypálenú žiarovku v ktorejkoľvek časti vášho vozidla? Alebo vás palubná doska informuje o nefunkčnom svetle prostredníctvom príslušnej kontrolky? Pri jazde v noci či za nepriaznivého počasia nie je osvetlenie cesty dostatočné? Je čas kontaktovať miestny servis Premio.

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio.

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.