Späť na zoznam služieb

Predaj diskov

 

Hliníkový (ALU) disk, to nie je len dobre vyzerajúce auto – disk ovplyvňuje aj jazdu vozidla a následne aj bezpečnosť vodiča a cestujúcich. Preto sa pri nákupe hliníkových diskov na vaše auto vyplatí poradiť so špecialistom siete Premio.

Kontaktujte servis Premio a rezervujte si termín

Predaj diskov

Predaj diskov

Čas na nové disky? Špecialisti vám pomôžu s výberom vhodných diskov.

Táto služba nie je dostupná online.
K dispozícii len na vybraných miestach.

Detaily služby

Výber diskov z ľahkých zliatin pre vaše vozidlo

 

Návod k vášmu vozidlu obsahuje informácie o štandardných rozmeroch diskov. Ak však chcete použiť disky iných rozmerov, poraďte sa s našim špecialistom. Všetky parametre, ako napríklad rozteč skrutiek, priemer stredových otvorov alebo zális disku (ET), by sa mali zvoliť podľa modelu vášho vozidla.

 

Nesprávny výber diskov môže negatívne ovplyvniť ovládateľnosť vozidla a viesť k rýchlejšiemu opotrebovaniu systému odpruženia. Zdanlivo najatraktívnejšia ponuka nemusí byť pre vaše auto vždy vhodná.

 

Vybrané servisy Premio majú v ponuke širokú škálu hliníkových diskov. Obráťte sa na miestny servis Premio a dohodnite si návštevu za účelom výberu optimálnych diskov pre vaše auto.

 

Prečo stojí za to kúpiť disky z ľahkých zliatin?

 

Hliníkové disky sú vyrobené z ľahkých kovových zliatin, vďaka čomu majú v zimných podmienkach vysokú odolnosť a účinne odvádzajú teplo z brzdového systému. Takže aj v ťažkých podmienkach na ceste by sa vďaka nim brzdná dráha nemala predľžovať.

 

Obrovskou výhodou kolies z ľahkých zliatin je ich atraktívny vzhľad. Plocha diskov je 15 -20% z bočnej plochy vozidla, takže môžu ešte viac zdôrazňovať charakter vozidla. Na trhu je k dispozícii široká škála diskov, takže každý vodič si môže vybrať koleso podľa svojich predstáv a v závislosti od efektu, ktorý chce získať. Pre pneumatiky väčších rozmerov (nad 18 palcov) sú k dispozícii prakticky len disky z ľahkých zliatin. 

 

 

Súvisiace služby

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Radi vám pomôžeme!

Obráťte sa na váš najbližší servis Premio

 

Stojí za to vedieť

Súvisiace články, ktoré by Vás mohli zaujímať.

Šířka disku a zális (ET) – o co zde jde?

Vysvětlíme, co je šířka ráfku a hloubka zálisu (ET).

Zistite viac

Jak správně změřit středový otvor kola?

Jak změřit střední otvor a vybrat správně nový ocelový a hliníkový ráfek?

Zistite viac

Pneumatiky s ochranným lemem: vyplatí se?

Ochrana kol před poškozením - postarejte se o své hliníkové disky.

Zistite viac