Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Letné pneumatiky 205 50 R17

 

Vďaka profilu a špeciálnej kaučukovej zmesi sú letné pneumatiky veľkosti 205 50 R17 ideálne pre teplé teploty v lete. Model EfficientGrip Performance 2 napríklad vykazuje silný záber na suchých a mokrých cestách, čo vedie k veľmi krátkym brzdným dráham. Jeho vysoký kilometrový výkon okrem toho podmieňuje nižšie budúce náklady. Letné pneumatiky 205 50 R17 sa hodia pre kompaktné autá a autá strednej triedy. Pneumatiky tejto veľkosti sa dajú označiť ako mierne široké pneumatiky. Z tohto dôvodu okúzľujú veľmi dobrou priľnavosťou na cestu, rovnako ako veľmi dobrými brzdnými vlastnosťami. Silná trakcia navyše zaisťuje lepšiu ovládateľnosť. Či sú osobné pneumatiky vhodné pre vaše auto, zistíte podľa informácií v dokumentácii k autu alebo na takzvanom doklade CoC. Vyznačené údaje sa musia zhodovať s údajmi na bočnej stene letnej pneumatiky 205 50 R17. Čísla prezrádzajú, že pneumatika je široká 205 mm, profil (výška) je 50 percent šírky a pneumatiky sa hodia k 17" ráfom.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.