Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Letné pneumatiky 245 45 R18

 

Športové letné pneumatiky 245 45 R18 sa hodia zvlášť pre rýchlejšie autá a športové autá. Ultra vysokovýkonné pneumatiky, ako je Goodyear Eagle F1 Supersport disponujú vďaka veľkým kontaktným plochám vysokou mierou jazdnej stability, ktorá je málo ovplyvnená aj pri vyšších rýchlostiach. Špeciálny profil pneumatiky pri tomto špičkovom modeli sa navyše stará o vylepšený záber na suchých a mokrých cestách. Dynamickí vodiči získajú s letnými pneumatikami veľkostiu 245 45 R18 kolesá, ktoré podporujú radosť z jazdy. Priľnavosť k ceste je značná, rovnako vynikajúce sú vlastnosti v zákrutách. Špeciálna silikátová kaučuková zmes letnej pneumatiky 245 45 R18 je dimenzovaná na vyššie teploty, presviedča však precíznosťou aj na mokrej ceste.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.