Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Letné pneumatiky 225 40 R19

 

Veľké letné pneumatiky 225 40 R19 sa ideálne hodia pre výkonné autá, pri ktorých je bezpodmienečná vysoká precíznosť riadenia a dobrá priľnavosť. Z vysokovýkonných pneumatík zodpovedajúco profitujú predovšetkým športové autá, ale aj SUV, limuzíny strednej triedy a mnohé iné triedy automobilov. Ako pri mnohých väčších modeloch široká styková plocha spolu so športovou kaučukovou zmesou zaistia to, že majú zámerne väčší záber ako menšie osobné pneumatiky. Zodpovedajúco dobre sedia na ceste a reagujú priamo a rýchlo na pohyby riadenia. To sa prejaví nielen na zákrutovitých cestách, špeciálne v extrémnych podmienka rozvinú naše letné pneumatiky 225 40 R19 svoje silné stránky. 

Chcete pneumatiky, ktoré priťahujú pohľady? Potom sa perfektne hodia 225 40 R19. Nízkoprofilové pneumatiky na veľkých ráfoch dajú športovo-dynamický imidž hlavne youngtimerom.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.