Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Letné pneumatiky 205 55 R16

 

O uvoľnené jazdy autom počas horúcich mesiacov zaistia letné pneumatiky so silným záberom – napríklad vo formáte 205 55 R16. Získajú si vás vďaka vylepšeným vlastnostiam na mokrej ceste, rovnako ako zámerne nízkej spotrebe paliva na suchých cestách. Okrem toho umožňujú modely krátke brzdné dráhy a malý valivý odpor – aby ste boli na každej ceste spoľahlivo a ekonomicky na cestách.

Letné pneumatiky pre osobné autá veľkosti 205 55 R16 sú veľmi obľúbené. Ide pritom o modely, ktoré patria k štandardnému vybaveniu pneumatikami mnohých automobilov strednej triedy – okrem iného vo VW Golf, Ford Focus alebo Peugeot 308. Vyrovnané pneumatiky si vás získajú svojou vysokou výkonnosťou, ako aj dostupnosťou rozličných rýchlostných indexov. Môžete si kúpiť letné pneumatiky 205 55 R16 napríklad s indexom H (do 210 km/h) alebo aj V (do 240 km/h).

Letné pneumatiky 205 55 R16 sa pravidelne kontrolujú vzhľadom na ich výkonnosť. Zodpovedajúce testy pneumatík vykonávajú napríklad ADAC alebo Auto Motor und Sport. Naše pneumatiky na leto dosahujú stále pozitívne hodnotenie. Dôvod je, že sa staráme o permanentný ďalší vývoj našich letných pneumatík 205 55 R16.

FAQ Letné pneumatiky 205 55 R16

Ako nájdete vhodnú veľkosť pneumatík?

Informáciu vám poskytne identifikácia pneumatiky. Táto sa nachádza na bočnej stene letnej pneumatiky. Pri veľkosti pneumatiky 205 55 R16 91V získate napr. nasledujúce informácie:

  • 205 znamená šírku pneumatiky v mm.
  • 55 znamená pomer prierezu výšky v porovnaní so šírkou.
  • R znamená radiálnu pneumatiku.
  • 16: Číslica 16 vám hovorí, že sa vaša letná pneumatika montuje na 16 rá 
  • 91 je index zaťaženia, teda maximálna nosnosť.
  • V je index rýchlosti, ktorý udáva maximálnu rýchlosť.
Kde môžete kúpiť letné pneumatiky 205 55 R16?

Naše pneumatiky na leto sú samozrejme v našom online obchode. Tam si môžete priamo dohodnúť termín montáže a doviesť si svoje pneumatiky do vybraného servisu. Alternatívne nájdete naše produkty u každého dobre vybaveného predajcu pneumatík.

Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre letné pneumatiky 205 55 R16 značky Goodyear?

Všetky naše pneumatiky podliehajú najprísnejším skúškam. Majú vynikajúce hodnotenia nielen od špecialistov nezávislých odborných časopisov. Naše letné pneumatiky 205 55 R16 testujeme vo vyše 50 výkonnostných kritériách. Sem patria napríklad:

 

  • predpisy EÚ o označovaní pneumatík
  • kritériá dôležitých automobilových časopisov
  • interné testy Goodyear

 

Pri kontrole zohľadňujeme okrem iného životnosť alebo záber, rovnako ako vlastnosti na mokrej a suchej ceste. A je dôležité, čo najpresnejšie otestovať každý model predtým, ako ho uvedieme na trh. Tak dlhodobo zaručujeme vynikajúcu prémiovú kvalitu našej palety pneumatík.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.