Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 195 55 R16

 

Celoročné pneumatiky 195 55 R16 z nášho obchodu sú nezničiteľné a vhodné na najrozličnejšie poveternostné pomery. Kaučuková zmes – ako na všetkých celoročných pneumatikách – nie je ani príliš tvrdá, ani príliš mäkká, čo zaručuje dobrý záber na suchých cestách, ako aj na cestách s ujazdeným a zľadovateným snehom. Materiál je pritom prispôsobený tak, aby zostal elastický aj pri nízkych teplotách. Skôr relatívne úzky tvar a nízka hmotnosť pneumatík pre osobné automobily tohto formátu sa navyše stará o to, aby rozbeh fungoval aj na zasneženom podklade.

V neposlednom rade sa celoročné pneumatiky 195 55 R16 správajú na mokrých cestách s rizikom akvaplaningu stabilnejšie ako širšie modely. Úzky behúň totiž musí odvádzať menej vody a tak sa nezačne tak rýchlo kolísať a plávať. Zodpovedajúco dokazujú celoročné pneumatiky 195 55 R16 svoju hodnotu zvlášť v extrémnych poveternostných pomeroch. Sú atraktívne aj pre vodičov, ktorý šetria palivom, pretože valivý odpor je pri užších pneumatikách menší a preto tendenčne spotrebujú menej paliva.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.