Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 225 55 R17

 

Ako už napovedá názov, sú celoročné pneumatiky dimenzované tak, aby boli vhodné tak na suché, ako aj mokré alebo dokonca zasnežené cesty. Podľa toho tiež koncipované vlastnosti celoročných pneumatík 225 55 R17.  Vďaka špeciálnej kaučukovej zmesi sa prispôsobia poveternostným podmienkam, takže nestrácajú kladné jazdné vlastnosti v horúčave ani v chlade. Celoročné pneumatiky 225 55 R17 poskytujú spoľahlivý výkon na vlhkom asfalte a stále presvedčivú priľnavosť k ceste aj na suchých cestách alebo snehu, vďaka na to zameranému profilu. Aj valivý odpor sa dá optimalizovať, ako sa to ukazuje napr. pri Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 veľkosti 225 55 R17 101V (EÚ označenie pneumatiky efektivity paliva „A“).

Celoročné pneumatiky 225 55 R17 sa nemôžu podceniť ani opticky. 17" obutie zaisťuje športový dizajn, s ktorým sa môžete ukázať vždy a všade. Celkovo nájdete u nás pre túto veľkosť pneumatík vynikajúce pneumatiky, ktoré spájajú spoľahlivosť a komfort s radosťou z jazdy a precíznosťou.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.