Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 215 55 R17

 

Naše celoročné pneumatiky spájajú najlepšie stránky z dvoch svetov. Sú koncipované tak, aby vám poskytovali komfort jazdy na suchých a mokrých, ale aj na klzkých a zasnežených cestách. O to sa stará výbava behúňa s početnými lamelami, ktoré sa na hladkej ceste doslova zahryznú. Súčasne profilové bloky zaistia aj o veľkú a stabilnú kontaktnú plochu, čo je výhodou na suchých cestách. Všetky tieto vlastnosti celoročných pneumatík 215 55 R17 zaručujú dobrú priľnavosť na cestu v akomkoľvek počasí.

Naše celoročné pneumatiky veľkosti 215 55 R17 odvádzajú vodu do strán, aby znížili riziko akvaplaningu. Okrem toho zaisťujú presné vlastnosti pri riadení v zákrutách. Zvážte však aj to, že v regiónoch so silným snežením by ste mali vsadiť na bežné zimné pneumatiky. Celoročné pneumatiky 215 55 R17 však rozohrajú všetky svoje výhody v mestách a regiónoch s miernou zimou a kde je tak extrémna klzkosť výnimočná.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.