Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 245 45 R18

 

Celoročné pneumatiky 245 45 R18 okúzlia aj svojou stabilnou konštrukciou. Ako všetky celoročné pneumatiky sľubujú pevný záber na suchej ceste, držanie však spravidla nestratia ani na klzkej, vlhkej ceste. Stredne tvrdá kaučuková zmes sa postará o to, že naše pneumatiky silne nestvrdnú ani pri nízkych teplotách a zachovajú si svoju elasticitu.

Pretože sú tieto 18" vysokovýkonné pneumatiky zvlášť široké a stabilné, ponúkajú rad výhod oproti menším modelom.  Vďaka svojej šírke 245 mm okúzľujú zámerne kratšími brzdnými dráhami, alebo rovnako vynikajúcou trakciou a presným ovládaním. Aj na zasneženom povrchu je výhodou veľká kontaktná plocha cesty v spojení s kaučukovou zmesou a optimalizovanou konštrukciou profilu. K tomu sa pridáva to, že celoročné pneumatiky 245 45 R18, ktoré vykazujú vysoký index zaťaženia, dodajú všetko, aby získali z ťažkých športových automobilov alebo SUV najlepšie jazdné vlastnosti.

Vhodné sú v prvom rade pre modely áut zo segmentu strednej triedy až po vyššiu triedu, napr. športové limuzíny. Pre menšie a ľahšie autá táto veľkosť väčšinou nie je potrebná. Všetky potrebné údaje, či vaše auto môže jazdiť s týmito celoročnými pneumatikami (veľkosť pneumatík, ako ja index nosnosti a rýchlosti), nájdete v registračných dokladoch a dokladoch výrobcu (dokument CoC) svojho auta.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.