Celoročné pneumatiky 205 50 R17

 

Celoročné pneumatiky 205 50 R17 z nášho obchodu sú výkonné, stredne veľké univerzálne modely. Ako celoročné pneumatiky sú dimenzované nielen na vlhké cesty, ale vybavené aj na zasnežené a zľadovatené povrchy. Stredne tvrdý gumový povrch sa pritom stará o to, aby zostali pružné aj pri nízkych teplotách a zachovali si solídnu priľnavosť v najrozličnejších terénoch. Vďaka mierne širokému profilu sú celoročné pneumatiky 205 50 R17 navyše ideálne pre vodičov, ktorí majú radi športovú jazdu. Na zákrutovitých cestách oslnia presným riadením a prekvapivými jazdnými vlastnosťami. Aj na vlhkej ceste a pri akvaplaningu zostáva priľnavosť zachovaná dlhšie, pretože tieto vysokovýkonné pneumatiky sú porovnateľne úzke a preto nemusia vytláčať toľko vody. Pri väčších modeloch pneumatík je riziko šmyku tendenčne vyššie.

Naše celoročné pneumatiky 205 50 R17 sú vhodné pre rôzne triedy automobilov. Vynikajúco sa hodia pre kompaktné, ako aj športové autá, ale aj pre priestranné terénne auta a dodávky. Všimnite si preto údaje v technickom preukaze a v dokumente CoC, aby ste si vybrali správny index zaťaženia a rýchlosti. Zvlášť pri menších modeloch áut veľké pneumatiky navyše zaistia športovo-dynamický imidž.

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/50 R17 na Premio

Please check our partner websites for your Goodyear product

Speed rating and Load index are indicated as minimum values but your car can be equipped with higher performance rating tires.

We guarantee that these tires will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call centre is at your disposal via phone or chat.

You can also use winter and all-season tires with a permissible maximum speed below the maximum vehicle speed.

We guarantee that these tyres will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call center is at your disposal via phone or chat.

Please check our partner websites for your Goodyear product

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

A. Šírka pneumatiky

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

B. Výška profilu

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

C. Priemer disku

Priemer (výška) disku v palcoch

D. Index nosnosti

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

E. Rýchlostný index

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.