Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 225 45 R17

 

Naše 225 45 R17 celoročné pneumatiky reprezentujú zlatý stred medzi veľkosťami pneumatík. Vhodné sú pre široké pásmo rozličných modelov automobilov – od kompaktných cez športové autá až po ťažké dodávky. Stredne tvrdá kaučuková vrstva pneumatík pre osobné autá sa na jednej strane postará o to, aby na suchých cestách poriadne priliehali a súčasne mali solídny záber na zasneženom povrchu. Kaučuková zmes zostáva aj pri nízkych teplotách elastická.

17" pneumatiky sú vo všeobecnosti dobré univerzálne pneumatiky, ktoré jazdia veľmi precízne v porovnaní s inými väčšími alebo menšími modelmi. Celoročné pneumatiky 225 45 R17 zodpovedajúco zažiaria okrem iného aj na zákrutovitých cestách tým, že reagujú rýchlo a priamo na pohyby riadenia. Vo všeobecnosti disponujú zámerne lepšou dynamikou v zákrutách ako ich menší kolegovia. Aj v náročných poveternostných podmienkach – napríklad pri akvaplaningu – dokazujú vysokovýkonné pneumatiky svoju hodnotu. Stredne veľký profil sa nedostane do šmyku tak rýchlo ako širšie modely. Aj brzdné dráhy sú porovnateľné kratšie oproti užším pneumatikám a podporujú ich naše optimalizované profily a kaučukové zmesi.

Celoročné pneumatiky 225 45 R17 spolu s vhodnými 17" ráfami viditeľne opticky zhodnotia každé auto. Veľké kolesá pôsobia športovo a dynamicky. 

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.