Celoročné pneumatiky 205 60 R16

 

Naše celoročné pneumatiky 205 60 R16 sú nezničiteľné univerzálne pneumatiky, ktoré sú na základe svojej nízkej hmotnosti a nie tak širokého profilu zvlášť dobre vhodné pre autá z triedy malých a kompaktných automobilov. Ako celoročné modely disponujú bezpečným záberom na suchých cestách, ponúkajú však najlepšie možné držanie aj na snehu a ľade. Stredne tvrdý gumový povrch sa stará o to, aby celoročná pneumatika 205 60 R16 zostala pružná aj pri nízkych teplotách.

Vďaka svojej menšej veľkosti majú okrem toho rad výhod oproti ťažkým a veľkým modelom pneumatík. Tak sa 16" pneumatiky pri akvaplaningu nedostanú tak rýchlo do šmyku, pretože úzky profil vytláča menej vody. Aj na zákrutovitých cestách zažiaria vďaka vynikajúcemu bočnému vedeniu. Okrem toho sú úsporné, pretože valivý odpor je pri ľahkých vysokovýkonných pneumatikách skôr nízky. Zodpovedajúco spotrebujú menej paliva ako ťažké modely.

Naše celoročné pneumatiky 205 60 R16 sa perfektne hodia k malým autám do 1,5 tony. Malé a kompaktné autá sú teda ideálne – pri väčších autách sú väčšinou bežné väčšie modely pneumatík. Príslušné údaje pre svoje auto nájdete v dokladoch o registrácii a výrobcu auta.

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Celoročné pneumatiky 205/60 R16 na Premio

Please check our partner websites for your Goodyear product

Speed rating and Load index are indicated as minimum values but your car can be equipped with higher performance rating tires.

We guarantee that these tires will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call centre is at your disposal via phone or chat.

You can also use winter and all-season tires with a permissible maximum speed below the maximum vehicle speed.

We guarantee that these tyres will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call center is at your disposal via phone or chat.

Please check our partner websites for your Goodyear product

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

A. Šírka pneumatiky

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

B. Výška profilu

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

C. Priemer disku

Priemer (výška) disku v palcoch

D. Index nosnosti

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

E. Rýchlostný index

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.