Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 215 60 R17

 

Celoročné pneumatiky vám ponúkajú výhodu, že ušetríte pri polročnej výmene pneumatík. Okrem toho spájajú kladné vlastnosti letných a zimných pneumatík. Keď hľadáte nové kolesá pre svoje auto, mali by ste celkom vziať do úvahy celoročné pneumatiky 215 60 R17. Celoročné pneumatiky 215 60 R17 dopadajú v bočnej výške relatívne vysoko. Okrem toho disponujú modely elastickou kaučukovou zmesou. Táto má zaistiť, že tak v horúčave, ako aj na snehu alebo ľade v chlade, budete spoľahlivo na cestách. Celoročné pneumatiky majú profil dimenzovaný viac na mokré cesty ako normálne letné pneumatiky a súčasne disponujú symbolom snehovej vločky zimných pneumatík. Keď bývate v regiónoch so zvlášť veľkým množstvom snehu, odporúčame vám prípadne zimné pneumatiky s rovnakou veľkosťou. Tu popísané modely sa hodia zvlášť pre autá z kompaktnej a strednej triedy. Či sú celoročné pneumatiky 215 60 R17 vhodné pre vaše auto, môžete zistiť zo svojich dokladov k autu.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.