Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 195 65 R15

 

Naše celoročné pneumatiky 195 65 R15 sú relatívne úzke a preto sú ideálne pre automobily z triedy kompaktných a malých automobilov. Ako celoročné pneumatiky sú univerzálne a sú dimenzované na rozličné poveternostné pomery. Na suchých cestách disponujú dobrou priľnavosťou a tak rýchlo ju nestrácajú ani na snehu a ľade. O to sa stará kaučuková zmes, ktorá sa dobre prispôsobuje vysokým teplotám, ale zachováva si pružnosť aj vo vlhkom a chladnom počasí.

Celoročné pneumatiky 195 65 R15 však zvládnu ešte oveľa viac. Tým, že sú ľahšie, ako väčšie modely, ich valivý odpor je napríklad nižší. Preto vám šetria palivo pri jazde. Okrem toho sú profily úzkych pneumatík pre osobné autá vybavené lepšie do extrémnych pomerov – ako je akvaplaning, ako ťažké a široké modely. Vďaka úzkemu behúňu pneumatiky 195 65 R15 sa voda lepšie odvádza, čo znamená, že pneumatiky nezačnú len tak ľahko plávať.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.