Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Celoročné pneumatiky 225 50 R17

 

Celoročné pneumatiky 225 50 R17 sú stredne veľké univerzálne pneumatiky, ktoré sľubujú dobré držanie v každom teréne. Ako celoročné modely jazdia bezpečne a spoľahlivo na suchej ceste, nie sú však preťažené ani na hladkých, zasnežených alebo vlhkých povrchoch. Špeciálne zloženie kaučukovej vrstvy sa stará o to, aby sa pneumatiky osobných automobilov dobre prispôsobili ceste v suchom, teplom počasí a súčasne si zachovali elasticitu pri nízkych teplotách.

Na základe svojej veľkosti a mierne širokému profilu platia celoročné pneumatiky 225 50 R17 ako perfektná stredná cesta – nie sú ani malé ani príliš veľké. Často vykazujú solídny záber a lepšiu dynamiku v zákrutách ako menší kolegovia, na klzkej ceste sedia bezpečnejšie ako väčšie modely. Aj brzdná dráha je kratšia v porovnaní s menšími pneumatikami.

Celoročné pneumatiky 225 50 R17 sú vhodné pre mnohé rôzne modely z rozličných tried. Hmotnosť, veľkosť a zaťažiteľnosť sa hodia tak k segmentu kompaktných a malých automobilov, ako aj k ťažším autám strednej triedy alebo dodávkam. Vždy si všimnite údaje v dokladoch k autu, aby ste pomocou nášho filtra na vyhľadávanie pneumatík našli ideálne celoročné pneumatiky pre svoje auto.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.


Ďalšie obľúbené veľkosti celoročných pneumatík *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.