Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 205 50 R17

 

Šírka 205 mm, 50 výška boku v porovnaní k šírke a 17" – to sú vlastnosti zimných pneumatík 205 50 R17. Osobné pneumatiky sú štruktúrované tak, že zaisťujú vynikajúcu priľnavosť. Toto je enormne dôležité, pretože zimné pneumatiky musia vzdorovať rôznym poveternostným podmienkam. Ľad, sneh, námraza a voda nezjednodušujú zaistenie bezpečného jazdného komfortu. Pneumatiky by preto mali disponovať zodpovedajúcim záberom. Zimné pneumatiky 205 50 R17 Goodyear a Dunlop zvlášť okúzľujú aj pri trakcii. Osobné pneumatiky sú vybavené početnými špeciálnymi lamelami, ktoré sa majú spolu s kaučukovou zmesou zaistiť krátku brzdnú dráhu. Pri kúpe nových pneumatík dbajte vždy o to, aby tieto zodpovedali špecifikáciám vášho auta. Informujte sa vo svojej dokumentácii k autu, či sú zimné pneumatiky 205 50 R17 vhodné. Tak si budete istý, že zimu zvládnete komfortne a spoľahlivo.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.