Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Zimné pneumatiky 235 45 R18

 

Dynamické a výkonné – to sú vlastnosti zimných pneumatík 235 45 R18. Modely umožňujú veľmi dobrú trakciu na hladkej ceste a súčasne okúzľujú presným ovládaním na vlhkej ceste. Pretože sú kontrola a bezpečnosť enormne dôležité práve pri zimných pneumatikách, majú naše prémiové pneumatiky aj vo veľkosti 235 45 R18 premyslený profil pozostávajúci z drážok dezénu, profilových blokov a lamiel. Toto zaručuje, že ani sneh a ľad, ani námraza vás nemôžu vyviesť z pokoja. Uskutočňuje sa spojenie so snehom pokrytou cestou, zatiaľ čo v daždivom počasí sa odvádza voda. Osobné zimné pneumatiky 235 45 R18 so zodpovedajúcim profilom preto minimalizujú riziko akvaplaningu – často podceňované nebezpečenstvo.

Nízkoprofilové pneumatiky tohto formátu zachovávajú aj v zime športový imidž vášho auta. Hovorí preto šírka 235 mm a výška 45 percent výšky pneumatiky. Pre zimné pneumatiky 235 45 R18 potrebujete 18" ráfy a príslušné schválenie výrobcu pre túto veľkosť (pozri technický preukaz). Modely sa zvlášť dobre hodia pre oblasti, v ktorých musíte počítať s výraznými zimnými podmienkami.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.