Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 205 60 R16

 

Zimné pneumatiky 205 60 R16 z nášho obchodu majú všetko, čo potrebujú pneumatiky pre studené ročné obdobie. Kaučuková zmes je trochu mäkšia, aby nestvrdla vplyvom chladu. Bloková štruktúra s množstvom lamiel a záberových hrán sa pri zimných pneumatikách stará o lepší záber, ktorý prispieva jazde na vlhkej a zľadovatenej ceste. Mäkké pneumatiky zostávajú elastické aj pri extrémne studených poveternostných podmienkach. Znaky tejto veľkosti pneumatík je ich porovnateľne nižšia šírka 205 mm a bežný priemer ráfu 16".

Zimné pneumatiky 205 60 R16 sa ideálne hodia pre autá zo segmentu strednej triedy.

FAQ Zimné pneumatiky 205 60 R16

Môže sa so zimnými pneumatikami 205 60 R16 jazdiť v lete?

V zásade nie je zakázané jazdiť na zimných pneumatikách aj v lete. V Nemecku je zákonom predpísané len naopak – používať zimné pneumatiky v zimných cestných podmienkach.

Naše zimné pneumatiky 205 60 R16 môžete teda bez problémov natiahnuť aj v letnej horúčave. Rozhodne sa to však neodporúča, pretože veľmi mäkká kaučuková zmes nie je v letných teplotách potrebná na zaistenie dostatočného záberu, avšak je v závislosti od okolností menej trvanlivá ako pri zimných pneumatikách, teda môže rýchlejšie strácať hĺbku profilu. To však výrazne závisí od vášho spôsobu jazdy. Včasná výmena pneumatík teda môže byť úplne rozumná.

Koľko barov by mali mať zimné pneumatiky 205 60 R16?

Tlak v pneumatikách je dôležitý faktor, keď ide o bezpečnosť jazdy, ale aj o spotrebu paliva a všeobecný komfort. Pri tlaku v pneumatikách uvádzanom v baroch hrá okrem iného úlohu druh pneumatík, ako aj zaťaženie auta. Preto nie sú možné celkom všeobecne údaje. Keď chcete vedieť, aký tlak v pneumatikách je špeciálne primeraný na vašom aute pre zimné pneumatiky 205 60 R16, pozrite sa na:

 

  • B stĺpik pri otvorených dverách
  • vnútornú stranu uzáveru nádrže
  • popis v návode na obsluhu

 

Tam väčšinou nájdete údaje výrobcu auta. Okrem toho môžete pozrieť do tabuliek tlaku v pneumatikách výrobcu auta na internete.

Aké zimné pneumatiky 205 60 R16 sú dovolené pri vysokých rýchlostiach?

Pri výbere obutia je rozhodujúca prípustná maximálna rýchlosť auta. Informáciu o limite poskytuje takzvaný index rýchlosti. Zobrazené písmená označujú nasledujúce orientačné hodnoty.:

 

F max. 80 km/h

G max. 90 km/h

J max. 100 km/h

K max. 110 km/h

L max. 120 km/h

M max. 130 km/h

N max. 140 km/h

P max. 150 km/h

Q max. 160 km/h

R max. 170 km/h

S max. 180 km/h

T max. 190 km/h

U max. 200 km/h

H max. 210 km/h

V max. 240 km/h

W max. 270 km/h

 

Bezpodmienečne si pozrite údaje výrobcu v dokladoch k autu. Tam je potrebná hodnota pre index rýchlosti.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.