Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Zimné pneumatiky 245 40 R18

 

Studené ročné obdobie neznamená, že nemôžete byť na cestách predsa športový. Športové zimné pneumatiky 245 40 R18 opticky skutočne upútajú – predovšetkým na autách strednej a vyššej triedy. Vďaka svojej šírke 245 mm okúzľujú zámerne kratšími brzdnými dráhami, alebo rovnako vynikajúcou trakciou a presným ovládaním. Výkonné pneumatiky navyše okúzľujú veľmi dobrými brzdnými vlastnosťami. Zimné pneumatiky veľkosti 245 40 R18 pozostávajú z mäkšej kaučukovej zmesi ako letné pneumatiky. Tak je možné zaručiť bezpečné jazdné vlastnosti, aj keď by v dôsledku nízkych teplôt normálne dochádzalo k stvrdnutiu materiálu. Aj za týchto podmienok si zimné pneumatiky zachovávajú svoju výkonnosť. Sem patria špeciálne lamely a profilové bloky, ktoré zaručujú zlepšený záber. Zimné pneumatiky 245 40 R18 preto prinášajú všetko, čo potrebujete pre spoľahlivú jazdu počas zimných mesiacov: Vzhľad a presvedčivé jazdné vlastnosti.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.