Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 235 35 R19

 

Kto hľadá pre svoje náročné auto strednej triedy nové obutie, bude so zimnými pneumatikami veľkosti 235 35 R19 od nás vynikajúco vybavený. Auto opticky zhodnocujú bez toho, aby ste sa museli pri výbere vzdať komfortu, priameho pocitu jazdy alebo ovládania. Modely okúzľujú spoľahlivou trakciou, rovnako ako dobrým záberom na hladkých a snehom pokrytých cestách. Široký profil navyše presviedča vylepšenou priľnavosťou povrchovej zmesi. To zvyšuje komfort jazdy, rovnako ako zvyšuje precíznosť riadenia v zákrutách. Tým zachovávajú bezpečný pocit jazdy – nezáleží ako poveternostné podmienky vám chcú sťažiť jazdu.

Či sa zimná pneumatika 235 35 R19 hodí k vášmu autu, sa dozviete podľa nápisu na bočnej stene. Tento uvádza informáciu o šírke (235 mm) a priereze pneumatiky (35), ako aj o priemere ráfu (19"). Porovnajte údaje s podkladmi svojho auta. Tam nájdete špecifikácie o správnyom obutí.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.