Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 225 45 R17

 

Studené ročné obdobie je charakteristické vlhkom, poľadovicou. snehom a ľadom. Na dosiahnutie optimálnych jazdných vlastností by malo vaše obutie samozrejme zodpovedať poveternostným pomerom. Preto odporúčame zimné pneumatiky, napr. s veľkosťou 225 45 R17. Tieto disponujú mäkkou kaučukovou zmesou, ktorá je dimenzovaná presne na nízke teploty. Záber je zvýšený, aby mali dostatočnú priľnavosť na vlhkých a hladkých cestách. Koncept lamiel umožňuje zimným pneumatikám 225 45 R17 vyvinúť dostatočný záber aj na snehu a hladkých cestách. Zlepšuje sa tým ovládanie a tak aj precíznosť riadenia. Zimné pneumatiky 225 45 R17 sa hodia pre kompaktnú a strednú triedu. Šírka 225 mm je obľúbená tak pri zimných alebo celoročných pneumatikách, ale aj pri zimných pneumatikách a ako mierne široké pneumatiky vždy veľmi dobrou voľbou.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.