Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 245 45 R19

 

Zimné pneumatiky 245 45 R19 sú veľké, široké a ťažké, preto sa dobre hodia pre väčšie autá strednej triedy, ako aj SUV, terénne autá atď. Zvlášť športové autá profitujú zo šírky pneumatík, pretože vďaka veľkej stykovej ploche bezpečne sedia na ceste a majú vynikajúci záber. Ako pri všetkých zimných pneumatikách roztiahnuté drážky a špeciálna kaučuková vrstva zaisťujú to, aby naše modely zostali lepšie kontrolovateľné aj na snehu a ľade ako letné pneumatiky. Drážky dezénu pritom zachytávajú sneh, ktorý potom drží na zasneženej ceste a mäkká guma zostáva pružná aj v studených teplotách. Ťažké zimné pneumatiky 245 45 R19 však preukazujú hlavne na zákrutovitých cestách, čo dokážu. Bočné vedenie je solídne a na pohyby riadenia reagujú zámerne rýchlejšie a priamejšie ako menšie modely pneumatík. Brzdné dráhy sú na suchých cestách vďaka silnému záberu skôr krátke.

V neposlednom rade môžu zimné pneumatiky 245 45 R19 bodovať opticky u majiteľov automobilov, pretože autá pôsobia vďaka 19" ráfom športovo a dynamicky.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.