Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 255 35 R19

 

Zimné pneumatiky vo všeobecnosti ponúkajú rad výhod oproti letným pneumatikám pri studených teplotách. Porovnávacie testy dokazujú, že letné pneumatiky na snehu a ľade musia prejsť výrazne dlhšiu brzdnú dráhu ako zimné pneumatiky. Pôsobivé výkony dosiahnete s veľkosťou 255 35 R19. Široké pneumatiky ponúkajú bezpečný pocit na šmykľavých cestách, pretože široká styková plocha pozostáva z mäkkej kaučukovej zmesi, ktorá zostáva pružná aj v extrémnom chlade a dokáže sa prispôsobiť ceste. K tomu patria zabudované drážky dezénu a lamely zimných pneumatík 255 35 R19, ktoré umožňujú dostatočný záber a trakciu na snehu. Profilové bloky s lamelami vytvárajú silnú priľnavosť v zime a stabilné bočné steny podporujú vynikajúce dynamické vlastnosti riadenia v zákrutách na suchej ceste. Zimné pneumatiky 255 35 R19 sa zvlášť hodia pre náročných vodičov, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy. Vysoká trakcia, vynikajúci záber a veľmi dobrá ovládateľnosť – vlastnosti našich zimných pneumatík s 19", ktoré vám ponechajú v zime radosť zo športovej jazdy.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.