Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 215 60 R17

 

V porovnaní k mnohým iným nízkoprofilovým pneumatikám sú zimné pneumatiky 215 60 R17 porovnateľne úzke. To neznamená, že pneumatiky tak vykazujú horšie jazdné vlastnosti. Presne opak je pravdou: Na cestách pokrytých snehom a ľadom okúzľujú užšie pneumatiky v zákrutách rovnako ako pri rozbehu, pretože hmotnosť sa rozdeľuje na menšiu plochu, čo prispieva trakcii. Okrem toho je výhodou z podobných dôvodov nižšie riziko akvaplaningu.

Hlavná pozornosť pri zimných pneumatikách spočíva na schopnosti adaptácie. Naše modely vo veľkosti 215 60 R17 preto pozostávajú z kaučukovej zmesi, ktorá sa prispôsobí zimným podmienkam. Hlavne tam, kde v dôsledku chladu trochu stvrdne, je dostatočne elastická, aby poskytla dostatočný záber na hladkej ceste. Mnohé naše modely tejto veľkosti pneumatík sú vybavené symetrickým dezénom pneumatiky. Toto uľahčuje odtekanie vody, čím klesá riziko akvaplaningu. Súčasne zaručuje počet a usporiadanie lamiel a záberových hrán spoľahlivú priľnavosť na snehu. Zimné pneumatiky 215 60 R17 sa hodia v závislosti od modelu a indexu zaťaženia a rýchlosti tak pre malé, ako aj stredne veľké osobné motorové autá, ako aj pre väčšie SUV.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.