Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Zimné pneumatiky 225 40 R18

 

Zimné pneumatiky – tak aj veľkosť 225 40 R18 – sú vybavené mäkšou a flexibilnejšou kaučukovou zmesou, aby boli vybavené pre všetky zimné podmienky. Povrchový profil obsahuje navyše bloky s lamelami, ktoré sú usporiadané tak, že na jednej strane zaisťujú bezpečné odvádzanie vody, na druhej strane umožňujú dostatočnú trakciu na snehom pokrytej ceste. Zimné pneumatiky 225 40 R18 ponúkajú pri niektorých modeloch z nášho sortimentu špeciálne technológie. Technológia Rim Protection napríklad zosilňuje bočnú stenu a chráni vaše kolesá a ráfy pred poškodením. S našimi zimnými pneumatikami 225 40 R18 urobíte správne rozhodnutie. Naše prémiové pneumatiky, ktoré ponúkame aj v tejto veľkosti boli v posledných rokoch pravidelne vyznamenávané. Výsledky testov nájdete aj na stránkach s podrobnosťami k príslušným modelom pneumatík. Preto si môžete byť istý, že si dobre vyberiete.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.