Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 245 45 R17

 

Vyberte si naše zimné pneumatiky veľkosti 245 45 R17, rozhodnite sa pre vysoký výkon. Modely sú koncipované ako takzvané široké pneumatiky. Preto disponujú širším povrchom, ktorý vám umožní lepšie ovládanie, ako aj autu dobrú priľnavosť aj na snehom pokrytých cestách. Ako pri všetkých zimných modeloch bola aj pri zimných pneumatikách 245 45 R17 kaučuková zmes prispôsobená prevládajúcim poveternostným podmienkam – je mäkšia ako materiál letných pneumatík. Tak zostáva zachovaná flexibilita aj pri nízkych teplotách. Sem patria drážky dezénu, lamely a profilové bloky, ktoré umožňujú lepšie odvádzanie vody a vyššiu trakciu na snehu. Zvyšuje sa záber a zároveň sa neznižuje váš komfort jazdy. Ak by ste sa mali rozhodnúť pre zimné pneumatiky 245 45 R17, berte do úvahy tiež špecifikácie uvedené v dokumentácii vášho auta, aby ste si boli istý, že veľkosť sa hodí k vášmu autu a aký index zaťaženia a rýchlosti potrebujete.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.