Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 245 45 R18

 

Zimné pneumatiky 245 45 R18 sú porovnateľne mohutné a široké. Vďaka širokým drážkam a relatívne mäkkej kaučukovej zmesi sú ideálne pripravené na nízke teploty a vlhko-studené počasie. Drážky pritom odvádzajú vodu a snehovú kašu bez nadmernej straty záberu a mäkká guma sa stará o to, aby zostala pneumatika tam – kde letná pneumatika v dôsledku chladu stvrdne – pružná a elastická.

Šírka spolu s optimalizovanou kaučukovou zmesou zaručujú dobrú priľnavosť k ceste na suchých cestách, aby bola pozitívne ovplyvnená aj brzdná dráha. Aj správanie sa v zákrutách je skutočná radosť so zimnými pneumatikami 245 45 R18. Rýchlo a priamo prenášajú pohyby riadenia, takže vzniká pocit športového auta.

Osobné pneumatiky sú na základe svojej veľkosti vhodné v prvom rade pre ťažké autá zo strednej až vyššej triedy, segmentu SUV alebo terénnych automobilov. Rozhodujúce je, že je veľkosť uvedená v technickom preukaze alebo na technickej karte údajov (CoC).

Zvlášť vodiči, ktorí chcú svoje auto opticky zhodnotiť, budú mať radosť z našich 245 45 R18 zimných pneumatík, pretože vhodné 18" pneumatiky umožnia každý model auta pôsobiť športovo a dynamicky.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.