Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 205 55 R16

 

Naše zimné pneumatiky 205 55 R16 sú výborne prispôsobené na studené ročné obdobia. Vysoký počet lamiel a zachytávacích hrán zlepšuje záber na snehu a ľade. Kaučuková zmes je relatívne mäkká, pretože zmes letných pneumatík pri nízkych teplotách tvrdne. Zimné pneumatiky však zostávajú aj v extrémne studenom počasí elastické a prispôsobia sa najrozličnejším cestným podmienkam. S 205 mm sú porovnateľne úzke a preto sú primárne určené pre malé až stredne veľké autá z triedy malých, kompaktných automobilov a automobilov strednej triedy.

Svoje výhody prejavia relatívne úzke zimné pneumatiky 205 55 R16 okrem iného v hlbokom snehu. Menšia styková plocha umožňuje lepšie stlačenie snehu.

Opticky pôsobia zimné pneumatiky 205 55 R16 trochu decentnejšie ako širšie modely.

FAQ Zimné pneumatiky 205 55 R16

Na aké auto sa hodia zimné pneumatiky 205 55 R16?

Zimné pneumatiky sa môžu v zásade namontovať na každé auto. To legislatíva v Nemecku aj predpisuje, pokiaľ si to vyžadujú cestné podmienky. S ohľadom na veľkosť pneumatík môžete nájsť pneumatiky, ktoré sa hodia na voš auto pomocou identifikátora pneumatiky. Zimné pneumatiky 205 55 R16 sa hodia, napríklad k mnohým autám strednej triedy, ako Audi A3 alebo BMW radu 3. V dokumentácii o registrácii auta a v technickej karte údajov (Certificate of Conformity – CoC) nájdete veľkosti pneumatík určené pre vaše auto.

Čím sú zimné pneumatiky 205 55 R16 charakteristické?

Zimné pneumatiky 205 55 R16 sú relatívne úzke a ľahké. Skôr užšie pneumatiky majú napríklad výhodu, že pri akvaplaningu nedostanú šmyk tak rýchlo ako širšie modely. Úzky profil vytláča totiž menej vody. Okrem toho sa malý valivý odpor kladne prejavuje na spotrebe paliva vášho auta.

Typické pre zimné pneumatiky je vo všeobecnosti to, že disponujú profilom s početnými záberovými hranami, ktoré sa zahryznú do snehu a kaučuková zmes je v porovnaní s letnými pneumatikami mäkšia. Mäkká zmes zostáva aj pri studených teplotách elastická. Obidve tieto vlastnosti zaisťujú vyšší záber na zľadovatených, šmykľavých cestách.

Prečo by sa kupujúci mali rozhodnúť pre zimné pneumatiky 205 55 R16 značky Goodyear?

Na trvalé zaistenie prémiovej kvality pneumatík Goodyear sú podrobované intenzívnym testom. Pri vývoji produktu kladieme osobitnú dôležitosť na to, aby naše zimné pneumatiky 205 55 R16 a všetky ostatné modely zodpovedali predpísaným výkonovým kritériám. To okrem expertov oceňuje aj rad odborných časopisov. K výkonovým kritériám patria napríklad predpisy EÚ o označovaní pneumatík, kritériá najdôležitejších automobilových časopisov, ako aj ďalšie interné výkonové kritériá spoločnosti Goodyear. Až keď sú tieto štandardy zaručene splnené, dostanú kupujúci naše výkonné a spoľahlivé zimné pneumatiky.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.