Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 225 50 R17

 

Chcete si kúpiť nové pneumatiky pre svoje auto strednej triedy? Majú byť športové, ale samozrejme nechcete robiť škrty týkajúce sa bezpečnosti? Potom sú zimné pneumatiky 225 50 R17 našich značiek správna voľba pre vaše auto. Povrchový profil, ako aj zimná kaučuková zmes zaisťujú to, že majú dostatočný záber tak na suchých, ako aj na mokrých cestách. Zimné pneumatiky 225 50 R17 sú takzvané široké pneumatiky. Majú širšiu styčnú plochu, ktorá v kombinácii s kaučukovou zmesou zlepšuje priľnavosť na ceste. Toto umožňuje bezpečný spôsob jazdy aj v zlých poveternostných podmienkach. Pneumatiky sú perfektná zmes bezpečnosti a komfortu. Veľmi dobrá trakcia navyše umožňuje stabilné správanie sa v zákrutách. Práve na snehom pokrytých a hladkých podkladoch je táto vlastnosť nevyhnutná, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa. Naše modely sú navyše vybavené označením M+S, ako aj symbolom snehovej vločky. Tak zimné pneumatiky 225 50 R17 zodpovedajú všetkým predpisom.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.