Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń 800 060 300

Zimné pneumatiky 225 45 R18

 

Zimné pneumatiky 225 45 R18 ponúkajú stredne veľkým až veľkým autám, ale aj kompaktným autám bezpečný záber na rozličných terénoch. Ako pri všetkých modeloch zimných pneumatík sú drážky dezénu relatívne široké, takže sa v nich môže hromadiť sneh. Pretože sneh na snehu dobre drží, zaisťujú pri zodpovedajúcom počasí dodatočnú priľnavosť k ceste. Gumová vrstva je porovnateľne mäkká – to zaručuje, že zostanú elastické a príliš nestvrdnú v dôsledku zimného chladu.

Pretože zimné pneumatiky 225 45 R18 patria k modelom s nízkym profilom, ponúkajú v porovnaní s užšími a vyššími pneumatikami veľmi solídnu ovládateľnosť. Bočné vedenie je stabilné a pohyby riadenia preberajú veľmi priamo. Aj brzdné dráhy sú zámerne kratšie ako pri úzkych modeloch pneumatík, čo je výhodou predovšetkým na hladkom povrchu.

Zvlášť opticky sú zimné pneumatiky 225 45 R18 skutočne príťažlivé, široké ráfy zhodnotia každé auto vďaka športovému imidžu.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.