Potrebujete pomoc? Volajte 0800 601 610

Zimné pneumatiky 225 55 R17

 

Zimné pneumatiky 225 55 R17 ponúkajú ideálny pomer veľkosti a šírky – tak pre šetrných vodičov, ako aj vodičov orientovaných na výkon. So širokými drážkami dezénu a mäkkou kaučukovej vrstvy sú ideálne vhodné na zimné mesiace. Prvé pritom zachytávajú sneh bez toho, aby utrpel záber. Vrchná vrstva sa stará o to, aby vysokovýkonné pneumatiky nestratili svoju elasticitu ani v prenikavom chlade a zvládli najrozličnejšie cestné podmienky.

Naše 17" veľkosti prenášajú impulzy riadenia priamo a presne a pneumatiky bravúrne zvládajú aj kľukaté cesty. Aj na šmykľavej a mokrej ceste sa môžete spoľahnúť na naše zimné pneumatiky 225 55 R17, pretože profil ponúka stredne veľkú stykovú plochu, takže sedia pevne na ceste a nedostanú sa ľahko do šmyku. S našimi 17" pneumatikami sú aj brzdné dráhy zámerne kratšie.

Osobné pneumatiky sú vhodné tak pre kompaktné autá, ako aj pre väčšie modely áut. Veľkostné pomery z nich robia perfektné univerzálne pneumatiky.

Príručka k nákupu pneumatík

Nákup nových pneumatík môže predstavovať náročnú úlohu. Akú veľkosť pneumatík potrebujem? Čo sa stane, ak mám nesprávnu veľkosť pneumatík? V tejto príručke vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť o pneumatikách, aby ste si vybrali tú najlepšiu a najbezpečnejšiu možnosť.

Základné informácie o veľkosti pneumatík

Šírka pneumatiky v milimetroch meraná od jednej bočnej steny po druhú.

Toto je percentuálny pomer strán prierezu pneumatiky k jej šírke. Napríklad výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky sa rovná 65 % jej šírky.

Priemer (výška) disku v palcoch

Index nosnosti sa vzťahuje na maximálne povolené zaťaženie pneumatík v kg. Označenie indexu nosnosti nájdete na bočnej stene pneumatiky hneď napravo od priemeru.

 

Napríklad pneumatika s indexom nosnosti 91 unesie hmotnosť 615 kg.

 

Pri nákupe nových pneumatík vždy venujte pozornosť indexu nosnosti a rýchlostnému indexu. Okrem toho sa nezabudnite oboznámiť s odporúčaniami výrobcu.

Rýchlostný index predstavuje maximálnu rýchlosť správne nahustenej pneumatiky používanej na naloženom vozidle. Rýchlostný index je značený ako písmeno na konci bočnej steny po čísle indexu nosnosti. Napríklad maximálna rýchlosť pre pneumatiku s rýchlostným indexom „V“ je 240 km/h.

 

Pri kúpe nových pneumatík prispôsobte rýchlostný index rýchlosti svojho vozidla.
 *Nedávno zistená cena takýchto služieb na poľskom trhu. Aktuálnu cenu určí nezávisle vybraná sieťová služba Premio.